Predavanje o kriptografiji

U četvrtak, 7. prosinca, našu je školu posjetila dr. sc. Marija Maksimović s Odjela za matematiku Sveučilišta u Rijeci. Održala je predavanje o kriptografiji za učenike 4. a i 4. b razreda koji pohađaju nastavu izborne fizike i izborne matematike.

Kriptografija je znanstvena disciplina koja proučava metode slanja poruka u oblicima čitljivima samo onima kojima su i namijenjene. Učenici su upoznali različite kriptosustave: Cezarovu šifru, Vigenereovu šifru, RSA i savršeni kod. Profesorica Maksimović ispričala je mnogo zanimljivih detalja o kriptografiji, a na kraju predavanja uputila je učenicima motivirajući poziv za studiranje na Odjelu za matematiku Sveučilišta u Rijeci.

Marta Miloš, 4. a

objavio: Dragan Sabljak   datum: 14. 12. 2017.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.