Projekt ''Tolerancija na full jer nasilje nije cool''

Ove godine, uključili smo se u projekt ''Tolerancija na full jer nasilje nije cool'', Ženske grupe Karlovac – Korak u koji su uključene sve srednje škole u Karlovačkoj županiji.

Glavni cilj projekta je prevencija partnerskog nasilja u vezama mladih kroz edukaciju učenika o prevenciji nasilja. Projekt je posebno zanimljiv jer je jedna od glavnih aktivnosti Trening za trenere, odnosno edukacija učenika koji će održati radionice za mlađe učenike i prenositi poruku o važnosti prevencije nasilja. Trening se sastoji od pet radionica koje će se održati u prostorijama Korak-a u Karlovcu. Na uvodnom predavanju kojega je održala psihologinja iz Korak-a sudjelovalo je 29 učenika trećih razreda, a desetak ih je pokazalo zanimanje za sudjelovanje u Treningu za trenere. Nažalost, samo će dva učenika iz svake škole moći sudjelovati i uz druženje s vršnjacima steći korisne informacije tijekom predavanja stručnog tima Korak.

Ovim ćemo projektom obogatiti i osnažiti postojeći školski preventivni program Prevencija nasilja i zbog toga zahvaljujemo Korak-u što nas je uključio u ovaj zanimljiv i edukativan projekt. Veselimo se daljnjim projektnim aktivnostima.

Helena Štrucelj, dipl. psiholog - prof. mentor

objavio: Dragan Sabljak   datum: 22. 12. 2017.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.