Programi

GIMNAZIJA I STRUKOVNA ŠKOLA BERNARDINA FRANKOPANA

Obrazovni sektor: Ekonomija, trgovina i poslovna administracija

Zanimanje: Prodavač

Trajanje obrazovanja: 3 godine

Program obrazovanja za prodavača traje tri godine. Prodavači se zapošljavaju  na svim mjestima gdje se prodaje roba. Prodavaonice kupcima nude cipele, odjeću, hranu, kozmetičke proizvode, osobna računala, automobile itd. No, bez obzira na to koju vrstu proizvoda prodavaonica nudi, glavna je zadaća prodavača svugdje ista. Prodavač nastoji prije svega zainteresirati kupca za proizvode koje prodaje.

Za rad u ovom zanimanju potrebne su prosječne intelektualne sposobnosti, dobro, zdravlje i opća izdržljivost, normalan vid i razlikovanje boja, normalan sluh, spretnost u računanju, ugodna vanjština i ponašanje. Za prodavače je vrlo važna i poželjna osobina sposobnost lakog i učinkovitog usmenog komuniciranja. Uspješnost u poslu ovisi o dojmu koji prodavač ostavlja na kupca. Uvjerljivi prodavači dobro usklađuju svoje verbalne (ono što govore), neverbalne (govor tijela) i simboličke poruke (urednost, način odijevanja, frizura i sl.).

Trogodišnje obrazovanje učenik završava polaganjem završnog rada. Prodavači se kasnije mogu dodatno specijalizirati za prodaju različite robe, napredovati na rukovodeće položaje

(npr. poslovođa ili šef prodaje ili nabave, voditelj odjela, voditelj prodavaonice) te imaju mogućnost stjecanja kvalifikacije na nižoj ili višoj razini.

Od školske godine 2018./2019. u prvi razred se uvodi novi strukovni kurikulum za stjecanje kvalifikacije prodavač.

Nastavni plan: PRODAVAČ

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.